EpgikLogoArkasiz

1998'de İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesine bağlı olarak kurulan ve faaliyetlerini sürdüren EPGİK, her yıl bünyesine kattığı 1000' den fazla üye, düzenlediği 100' den fazla etkinlik ve 25 yıllık geçmişiyle Teknik Üniversite’nin en köklü, en aktif kulüpleri arasındadır.

Bizler EPGİK olarak yıl içerisinde 2 kariyer etkinliği ve 1 kültür-sanat etkinliği düzenlemekteyiz. Kariyer etkinliklerimiz olan MED ve Makinistanbul öğrencilerle şirketleri bir araya getirirken kültür-sanat etkinliğimiz olan Ça-Ça-Ron öğrencileri sanatçı ve ünlülerle bir araya getiriyor. MED ve Makinistanbul' da mühendis adaylarının kariyerlerine katkı sağlarken Ça-Ça-Ron' da tüm öğrencilerin keyifli vakit geçirmesini hedefliyoruz.

<

 

 

 

 • Management & Engineering Day

  2019 yılından beri her sene İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, her alandan mühendis adayı öğrenciler ile sektör liderlerini, deneyimli mühendisleri, İK’ları buluşturmak amacıyla düzenlenmektedir.
  Öğrencilere deneyim ve vizyon kazandırmak, karşılığında ise şirketlere gelecekteki değerleri ile tanışma fırsatını vermek hedefiyle çeşitli interaktif etkinliklerle programımızı oluşturmaktayız. MED, düzenlendiği ilk günden beri İTÜ’de akademik yılın ilk etkinliği olmasının yanında öğrencilerin, birçok farklı sektörden şirketi ve iş hayatını daha yakından tanımasını sağlayarak öğrenciler ile şirketler arasında bir köprü oluşturur.

 • MAKİNİSTANBUL

  2005 yılından bu yana İTÜ Gümüşsuyu Kampüsü’nde düzenlenen Makinistanbul, Makina Fakültesi başta olmak üzere tüm fakültelere hitap edip, mühendis adaylarının kariyerleri ve kişisel gelişimleri hakkında şirketlerle bir araya gelerek birebir görüşebileceği bir etkinliktir.
  Makinistanbul, bugün Türkiye’nin en büyük makina mühendisliği öğrenci zirvesi konumundadır. Bu yıl 19.sunu gerçekleştireceğimiz Makinistanbul kapsamında öğrencilere fayda sağlayacak paneller, workshop’lar, case&study’ler, iş ve staj mülakatları, sertifikalı eğitimler ve çeşitli mühendislik çalışmaları düzenlenmektedir.

 • Ortabahçe Dergisi

  Ortabahçe, İTÜ Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü (EPGİK) bünyesinde yer alan, bir mevsimlik kültürel ve teknik dergidir. İTÜ öğrencilerince yazılmış edebi ve nesnel metinlerin yanısıra, illüstrasyon ve fotoğraflarına da yer verilir.

E-posta: bilgi@epgik.com
Adres: Gümüşsuyu, İnönü Cd. No:65, İTÜ Makina Fakültesi, 34437 Beyoğlu/İstanbul