İTÜ Makina Mühendisliği Kulübü İstanbul Teknik Üniversitesinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin faydalanabileceği bir sosyal öğrenci kulübüdür.

Misyonumunuz, okulumuz öğrencilerinin lisans hayatları boyunca mesleki anlamda faydalanabileceği etkinlikler düzenlemek, sektörde bulunan firmalarla ortak etkinlikler düzenleyerek öğrencilerle firmalar arasında köprü kurabilmek, sosyal ve akademik anlamda düzenlediğimiz etkinliklerle birlikte okulumuzda farklı disiplinlerde öğrenim gören öğrenciler arasında etkileşim oluşturmaktır.

Vizyonumuz, şuana kadar sürdürdüğümüz etkinliklerimize hız kesmeden devam etmek ve aynı zamanda yenilerini eklemek, kulübümüzü büyüterek daha büyük kitlelere hitap edebilmek ve üyemiz olan öğrenci arkadaşlarımızla birlikte düzenlediğimiz organizasyonlarda herkesin büyük bir keyifle ilerleyebilmesidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kulübümüz bünyesinde hem akademik hem sektörel hem de sosyal alanlarda, mezun sohbetleri etkinliğimiz, firmalara düzenlediğimiz teknik geziler, spesifik konular üzerine sektörden mühendislerle düzenlediğimiz seminerler, okulumuz hocalarıyla düzenlediğimiz MAK101 etkinliğimiz ve bunun gibi çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz.

 • MAK101 Etkinliği

  2020 yılında ilkini düzenlediğimiz etkinliğimizdir. Fakültemizin değerli ve uzman hocalarımızın kulübümüz tarafından belirlenen spesifik konularda öğrencileri bilgilendirdikleri etkinlik serimizdir.

 • Mezun Sohbetleri

  Bu etkinliğimizde okulumuzdan mezun olmuş, sektörde iyi yerlerde çalışan veya akademide devam eden değerli mezunlarımızı konuk alıyoruz. Bu etkinlikle amacımız bizimle aynı sıralarda dirsek çürütmüş değerli mezunlarımızın hem iş hayatında hem de okul hayatındaki deneyimlerinden ve tavsiyelerinden faydalanabilmektir.

 • Fabrika Teknik Gezileri

  European Rover Challenge 2.’lik
  İstanbul içinde veya civardaki illerde bulunan fabrikalara düzenlediğimiz teknik gezilerimizdeki amacımız fakültemizin öğrencileriyle firmaların etkileşimlerini arttırabilmek, öğrencilerin okulda aldıkları teorik eğitimin yanında fabrika gezileriyle üretim hatlarında bulunmalarını ve süreçleri gözlemleyebilmelerini sağlamaktır.

   

Adres: Gümüşsuyu, İnönü Cd. No:65, İTÜ Makina Fakültesi, 34437 Beyoğlu/İstanbul